Nasze SICIENKO - wieści, komentarze, zdjęcia, informator gminny, ogłoszenia - Gmina Sicienko
Autor: Troskliwy rodzic

W przedszkolu w Sicienku ZNOWU PANUJE OWSICA!!!Czy zostały podjęte środki zaradcze??? Czy jak zwykle nic??? Nie pozbędziemy się problemu, gdy jak zawsze będzie zamiecione pod dywan ( zawszawiony zresztą). Proponuję dezynfekcję i to jak najszybciej!!!W przeciwnym razie zajmie się tym ktoś inny.
Ilość odwiedzin: 279581
Ilość wywołań: 498742
Stronę przegląda: 6 użytkowników
Strona powstała 18 lutego 2010, 3193 dni temu

[Animacja1]

Udana akcja w Sicienku

W ramach czwartej edycji akcji „Szlakiem ośmiu kropli nadziei III”, ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa dotarł 6 lipca do Sicienka. Organizatorami akcji na terenie gminy Sicienko byli: radny Andrzej Kubiak oraz Stowarzyszenie „Nasza Gmina Sicienko”. W tym roku informacja o akcji rozpowszechniana była poprzez zaprzyjaźnionych księży, przedsiębiorców (zwłaszcza sklepikarzy), stronę internetową stowarzyszenia oraz osobiste prośby członków naszego stowarzyszenia do znajomych z facebooka.
Dzięki uprzejmości Ewy i Andrzeja Grzelak „krwiobus” (ruchoma stacja krwiodawstwa) mógł korzystać z gościnności przychodni „GEMED” w Sicienku. Tegoroczna akcja była bardzo udana. Zdecydowanych na oddanie krwi było 42 osoby (rok wcześniej było ich 35). Części osób z przyczyn zdrowotnych (np. zbyt niski poziom hemoglobiny we krwi) nie udało się jej oddać. Po badaniach lekarskich do oddania krwi zakwalifikowało się 28 osób (w 2013r. – 25), które oddały niemal 13 litrów tego życiodajnego płynu. Serdecznie dziękujemy wszystkim ludziom, którzy przyczynili się do takiego wyniku, a zwłaszcza tym, którzy nie bacząc na wakacje, 30-stopniowe upały i niedzielę, zdecydowali się pomóc i być może sprawili, że tym pięknym gestem uratowali właśnie czyjeś życie. Jako organizatorzy jesteśmy dumni, że wśród takich ludzi dane jest nam mieszkać.
                                                                                   Prezes Stowarzyszenia
                                                                                  „Nasza Gmina Sicienko”
                                                                                        Piotr Chudzyński