Nasze SICIENKO - wieści, komentarze, zdjęcia, informator gminny, ogłoszenia - Gmina Sicienko
Autor: Mati

Nie ma co tu się dziwić, wójt chce mieć nawet swoich ludzi w komisji!!! Napewno będą to sprawiedliwe wybory!!! Już to widzę!!!!
Ilość odwiedzin: 267381
Ilość wywołań: 483841
Stronę przegląda: 1 użytkowników
Strona powstała 18 lutego 2010, 3136 dni temu

[Animacja1]

„Wrzos” w Kruszynie i Mochlu

Tradycyjnie z okazji Święta Narodowego w wielu kościołach odbywały się msze św. za Ojczyznę. W parafii św. Kazimierza Królewicza w Kruszynie, msza miała bardzo uroczysty charakter. Z koncertem pieśni patriotycznych wystąpił zespół „Wrzos” z Gminnej Rady Kobiet w Sicienku. Wartę honorową zaciągnęli strażacy z OSP Kruszyn, obecne były poczty sztandarowe, władze gminne oraz strażackie.
Po południu „Wrzosowianki” koncertowały w Domu Rolnika w Mochlu. Na tą okoliczność przygotowały pieśni i piosenki patriotyczne, słowem wiążącym i wprowadzeniem nastroju zajęła się p. Maria Weyna, zespół przygotowała p. Wacława Kocemba, a o stronę muzyczną zadbał p. Piotr Henke, który od miesiąca współpracuje z zespołem. Po części oficjalnej były również wspólne śpiewy pieśni patriotycznych z piechurami z bydgoskiego towarzystwa „PTTK Szlakiem Brdy”, którzy już kilkakrotnie gościli w naszej gminie z okazji Święta Narodowego. Tam również były pyszne rogale i kawa przygotowane przez organizatorów.
Panie miedzy koncertami spotkały się na wspólnym śniadaniu w świetlicy w Zielonczynie, był czas na uwagi, wspomnienia i doskonalenie warsztatu. Kawa i pyszne rogale upieczone przez naszą wspaniałą mistrzynię wypieków – p. Ulę Waszczyk. Atmosfera tego spotkania była bardzo sympatyczna, były wspólne śpiewy, pamiątkowe zdjęcia. A p. Piotr zyskał przydomek „Wrzosowy Maestro.”

                                                                                     Małgorzata Bruzda