Nasze SICIENKO - wieści, komentarze, zdjęcia, informator gminny, ogłoszenia - Gmina Sicienko
Autor: AS

W związku z tragedią w Koszalinie może i u nas warto sprawdzić czy wszystko jest w porządku w kwestiach przeciwpożarowych itp. związanych z bezpieczeństwem mieszkańców?
Ilość odwiedzin: 298255
Ilość wywołań: 520174
Stronę przegląda: 3 użytkowników
Strona powstała 18 lutego 2010, 3656 dni temu

[Animacja1]

Marika i Jej Drużyna

Debiut Mariki Treli zapaśniczki ULKS Gryf Wojnowo w Europejskim Czempionacie w barwach Reprezentacji Polski już za nami. Goyr -Węgry to miejsce tegorocznych Mistrzostw Europy zawodniczek do lat 15. Marika Trela startowała w kategorii wagowej 54 kilogramy. Losowanie nie było zbyt łaskawe dla bardzo utalentowanej zapaśniczki z Osówca (Gmina Sicienko) W debiucie na tak poważnej imprezie zapaśniczej Marika wylosowała reprezentantkę Białorusi A.Shauchuk (Mistrzyni Europy 2017). Po bardzo emocjonującej walce w 1/8 finału Marika musiała uznać wyższość Białorusinki przegrywając na punkty 19 : 8.
Ilość zdobytych punktów przez Marikę świadczy o dużej dramaturgii pojedynku. W pewnym momencie walki Marika miała przeciwniczkę na plecach, jednak sędziowie uznali że trzymanie było zbyt krótkie i nie zdecydowali się ogłosić ,,tusz'' czyli zwycięstwo Mariki Treli, która w gronie 22 najlepszych zapaśniczek w Europie uplasowała się na 13 pozycji. Marika wróciła do Polski z dużym bagażem doświadczeń. Stoczyła walkę na bardzo wysokim poziomie. Mimo dobrej postawy musiała pożegnać się z turniejem. Udział w tak dużej imprezie może wywołać lekki stres, ale od czego jest trener klubowy?
Mistrzostwa Europy na Węgrzech to także debiut trenerski Jakuba Janiszewskiego, który miał możliwość wystąpienia w biało-czerwonych barwach z orzełkiem na piersi.Trener nie tylko był obecny w narożniku Mariki podczas walki ,ale wspierał swoją zawodniczkę podczas całego pobytu na Mistrzostwach Europy - Było to świetne doświadczenie zarówno dla mnie jak i dla Mariki i kolejna zachęta do treningów i startów o najwyższe cele w następnym sezonie startowym w juniorkach młodszych. Podziękowania należą się  Zarządowi klubu ULKS Gryf Wojnowo z panią Wiesią Strzelecką na czele, Dyrekcji szkoły w Wojnowie do której uczęszcza Marika, oraz rodzicom Mariki którzy całkowicie nam zaufali i dzięki którym ten wyjazd doszedł do skutku - powiedział po powrocie do kraju trener Jakub Janiszewski.
                                                                                                                            J. Janiszewski

W imieniu Stowarzyszenia NGS gratuluję Wam tak świetnych wyników i wspaniałego promowania Naszej Gminy. Wytrwałości i dalszych sukcesów!
                                                                                            Prezes NGS
                                                                                            Piotr Chudzyński


Reprezentacja Polski Młodziczek wraz z trenerami Jakubem Janiszewskim i Norbertem Warchołem


Trenetr Jakub Janiszewski i Marika Trela na Mistrzostwach Europy w Goyr (Węgry)